In

O Mnie


Witam wszystkich na blogu Sakurakotoo :) Moją główną ideą jest opisywanie rzeczy związanych z pielęgnacją twarzy i włosów, recenzji kosmetyków - głownie azjatyckich i naturalnych, oraz ciekawostek o krajach orientalnych.

Ale zacznijmy od początku... Od wielu lat interesuję się różnymi nowinkami urodowymi. Kiedy byłam młodsza miałam ogromne problemy z cerą: trądzik, rozszerzone pory, blizny, zaskórniki etc. W każdym razie, po pewnym czasie się poddałam i starałam zaakceptować taki stan rzeczy jakim był. Sądziłam, że nie jest mi dane posiadać pięknej, gładkiej cery niczym aktorki z koreańskich dram. Winę zwalałam oczywiście na 'złe' geny. Nie przeszło mi przez myśl, że może coś jest nie tak z kosmetykami, których wtedy używałam, a nie ze mną. Ufałam obietnicom producenta w 100%, bo skoro zapewnia, że produkt działa to tak musi być. I to był błąd...bardzo duży.

Po jakimś czasie zaczęłam interesować się krajami azjatyckimi, głównie Japonią, a co za tym idzie, trafiłam na strony ukierunkowane na azjatycką pielęgnację. Pełna zwątpienia, za namową licznych, pozytywnych komentarzy, zakupiłam swoje pierwsze azjatyckie kosmetyki. Byłam w szoku, kiedy po paru miesiącach zniknęły wszelkie opory przed wyjściem z domu bez makijażu.

Wiele osób pyta mnie co takiego robiłam, że stan mojej cery uległ tak diametralnej zmianie, oczywiście na lepsze. Postanowiłam więc założyć bloga i podzielić się z wami moją wiedzą:)

Mam nadzieję, że blog przypadnie wam do gustu.


Jaki mam typ cery?

Podejrzewam, że najgorszy z możliwych - mam skórę mieszaną w kierunku tłustej. Latem pojawiają się wypryski oraz rozszerzone pory, natomiast zimną sytuacja się poprawia jednak muszę wtedy dbać o odpowiedni poziom nawilżenia.

Przedstawiane tutaj treści mają jedynie charakter informacyjny. Autorka nie posiada wiedzy z zakresu medycyny czy dermatologii i nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników, ani żadne konsekwencje wynikłe z zastosowania podanych tu pomysłów oraz technik. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem nowego kosmetyku wykonać test alergiczny. W razie wątpliwości skontaktuj się ze specjalistą.

Jako że jestem ogromną fanką anime, zamieściłam dla was listę obejrzanych przeze mnie serii :))
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz, który wnosi coś do dyskusji i nie kończy się na stwierdzeniu ' ciekawy produkt'. Nie praktykuje czegoś takiego jak obserwacja za obserwację, jednak jeżeli dodasz mojego bloga do obserwowanych to koniecznie daj znać w komentarzu ! Będzie mi bardzo miło jeżeli to zrobisz, wyłącznie dlatego że podoba Ci się jego treść, a nie po to, aby podnieść sobie statystyki. Obserwuję tylko te blogi, z którymi mam dłuższy kontakt oraz podoba mi się ich tematyka. Za każdą szczerą obserwację bardzo dziękuję! Dodatkowo, odwdzięczam się za każdy komentarz dlatego wygodniej mi jest jeżeli zostawicie do siebie linki.